Straipsniai

Didysis dalybų metas

Nėštumo ir žindymo metu moters organizmas veikia visiškai kitaip, nei įprasta, – jis labiau rūpinasi ne savimi, o nauju žmogučiu. Ką reikia žinoti, kad vaikutis „neapvalgytų“ mamos?

Nėštumo anemija, arba Kur dingsta geležis?

Sveika ir visavertė mityba – neatsiejama būsimų mamų gyvenimo dalis. Ir vis dėlto mūsų šalyje daugumą nėštumų lydi nemaloni diagnozė – anemija. Kas ta anemija ir kodėl ji tampa dažna nėštumo palydove?

Kodėl folio rūgštis vadinama „nėštukių vitaminu“?

Nesvarbu, kokioje šalyje lauksitės vaikučio, kelintas bus nėštumas, koks Jūsų amžius ar sveikatos būklė, Jums bus rekomenduojama vartoti folio rūgštį. Jeigu kreipsitės iki nėštumo, dar tik planuodama pastoti, Jums irgi rekomenduos vartoti šio vitamino. Rekomenduojama dozė – 400–800 mkg folio rūgšties per parą, ypač 4 savaites iki pastojant ir 12 pirmųjų nėštumo savaičių, rekomenduojama Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos, JAV, Kanados, Australijos ir kitų šalių nėščiųjų priežiūros nuorodose.

Planuose – kūdikis. Kaip paruošti savo organizmą?

Nors daugeliui moterų nėštumas būna netikėta staigmena, vis dažniau tai – planuojamas ir labai laukiamas laikotarpis. Taigi jei kaip tik ruošiatės pasikviesti į savo šeimą kūdikį, pats metas pasirūpinti sveikata.

Kaip reikia ruoštis nėštumui?

Kuo toliau, tuo daugiau porų vaikelį planuoti pradeda iš anksto. Tačiau neretai jo planavimas apsiriboja tik skaičiavimais, kada geriausia pradėti vaikelį kviestis. O vertėtų dar ir šį tą įprastiniame gyvenime pakeisti.

Vitamino D3 ir folio rūgšties svarba žindančiai mamai

Išsekusiam po gimdymo moters organizmui sustiprėti neturi trūkti įvairių vertingų maisto medžiagų, o tarp jų – vitaminų ir mineralų, kurių žindančiai mamai reikia daugiau, kad užtektų ir mažyliui. Ypatingai svarbūs vitaminai D ir B9 ( folio rūgštis), atkreipti dėmesį į juos pravartu dar ir todėl, kad užtektinai šių vitaminų gauti su maistu praktiškai neįmanoma. Ir nors įrodyta, kad vitamino D į motinos pieną patenka nedaug, jis svarbus dar dėl to, kad nuo jo priklauso kitų vitaminų pasisavinimas žindančios moters organizme, o visų jų reikiami kiekiai turi patekti į motinos pieną. Todėl žindymo periodu gydytojai pataria šių vitaminų vartoti papildomai.

Kodėl nėštumo metu ypatingai svarbus vitaminas D?

Visos mamos žino, koks svarbus vitaminas D vaikui ir neabejoja, kad šio vitamino būtina duoti papildomai nuo gimimo. Tačiau rūpintis, kad vitamino D netrūktų gimusiam vaikučiui, būsima mama turi pradėti dar besilaukdama.

Svarbieji vitaminai, kurių trūksta daugeliui nėščiųjų

Apie tai, kad folio rūgštis yra itin svarbi planuojant vaikelį ir jau pastojus, mokslas yra pateikęs daug neginčytinų įrodymų. Folio rūgštis didina pastojimo tikimybę, saugo motiną nuo mažakraujystės nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Žindymas

Kūdikiui pagaliau saugiai atvykus į šį pasaulį, jūsų rūpesčiu tampa suteikti jam meilės, šilumos ir, žinoma, maisto. Statistika byloja, kad net 97 proc. mamų gali žindyti savo mažylius, tad šansai, kad jums nepasiseks – labai menki.

Atsiliepimai

Vartojusių Difolin, Difolin+ produktus atsiliepimai

Gabija

Difolin


Vitamino D trūkumo problemą išsprendžiau ilgą laiką vartodama vaistininkės rekomenduotą maisto papildą Difolin. Šį produktą pirkau ir vartojau galvodama tik apie vitamino D atsargų papildymą organizmui, tačiau tuo pačiu metu iš tiesų gavau dvigubą naudą. Šiandien dienai su vyru planuojame naujos gyvybės atėjimą, todėl labai džiaugiuosi ir esu rami, gavusi tokį naudingą vaistininkės patarimą profilaktiškai papildyti folio rugšties atsargas kartu su vitaminu D, kurios yra itin svarbios ir reikalingos viso nėštumo laikotarpiu.

Rita Lilienė

Difolin+


Ilgą laiką jaučiau nuovargį, aktyvumo stoką, silpnumą, atsikeldavau ryte jau pavargusi, visą dieną galvojau tik apie tai kaip kuo greičiau atsigulti. Nuotaika dažnai būdavo subjurusi, jaučiausi susierzinusi, trūko kantrybės. Vaistinėje pasiūlė Difolin+ preparatą, kadangi kaina buvo prieinama, nutariau išbandyti. Rezultatą pajaučiau jau po gerų dviejų savaičių, pirmiausia ne taip sunku buvo rytais atsikelti, ilgiau išlikdavau darbinga, vakarais galėdavau sau leisti paskaityti knygą. Po truputį gerėjo nuotaika ir gyvenimas vėl tapo spalvotas.

Julija Žižė

Difolin+


Žinokit tikrai, pastebėjau, kad labiausiai su šeima pradėjome mėgautis natūraliais vitaminais iš gamtos, eko daržovėmis, riešutais, uogomis. Bet pasirodo, to nėra gana, visi žinom, kad ir nusipirkti, kartais tingisi, o kasdien vis tas daržoves ar riešutus valgyti nesinori. Todėl rekomenduoju visoms planuojančios nėštumą ir žindančioms mamoms, visada pasirūpinti savo ir kūdikio sveikata. Šįkart rinkausi Difolin+ vitaminus sukurtus, pagal ginekologų rekomendacijas. Jis pilnas ne tik geležies, bet ir vitaminų B12 ir B9 (folio rūgšties), kurie apsaugo nuo anemijos!

VISI ATSILIEPIMAI

Kur įsigyti

Difolin, Difolin+ maisto papildų teiraukitės visose vaistinėse


Turite klausimų?