Kodėl moterys žiemos metu atrodo vyresnės?

Žiema pasendina moterį vidutiniškai penkiais metais! Klausiate kodėl?

Žiemos metu pamažu išsenka mūsų organizmui reikalingų vitaminų ir mikroelementų atsargos. Organizmui pritrūkus protinei veiklai ir nervų sistemai būtinų vitaminų, tokių kaip folio rūgštis ar vitaminas D, pradedame jausti depresijai būdingus simptomus: nerimą, irzlumą ar nuolatinį nuovargį, ko pasekoje atrodome pavargusios ir išoriškai.

Žiemos metu, kuomet turime saulės stygių, mūsų oda tampa plonesnė, labiau perregima, todėl labiau išryškėja tamsūs paakiai ar kabantys nuovargio maišeliai.

Vasarą įdegis paslepia nuovargį, organizmas vėl gauna reikiamų vitaminų ir mikroelementų. Tačiau, ką daryti toms moterims, kurios nenori laukti vasaros, o nori atrodyti ir jaustis puikiai nepriklausomai nuo metų laiko?

  • Sportuokime. Šaltuoju metų sezonu, kai temsta gana anksti yra sunkiau prisiversti sportuoti. Prisiminkime, kad būtent žiemą, organizmui aktyviau gaminant šilumą, kalorijas sudeginti yra paprasčiau!
  • Subalansuokime mitybą. Stiprią imuninę sistemą palaikysime tik sveikai maitindamosis. Kad organizmas būtų stipresnis šaltuoju metų laiku, vartokime daugiau baltymų turinčio maisto.
  • Gerkime pakankamai vandens. Jei nenorime gerti paprasto vandens, galime jam suteikti skonio su citrinos skiltele. Drėkinimas padės mūsų organizmui tapti atsparesniam peršalimo ligoms, veido oda taps skaistesnė.
  • Ilsėkimės. Reguliarus miegas yra itin svarbus mūsų gerai savijautai, išvaizdai ir nuotaikai.
  • Papildykime organizmą vitaminų ir mineralų atsargomis. Primename, jog tai ypač aktualu žiemos metu!


Turite klausimų?